Bóg jest z tobą nie tylko wtedy, kiedy Go czujesz, ale jest zawsze.
(bł. Marcelina Darowska)Praca nie ma być celem życia, ale drogą do celu... środkiem zbawienia.
(bł. Marcelina Darowska)


Wielki Bóg, Nieogarniony w Majestacie, Nieobjęty w Chwale - ukochał nas, stworzył do miłości i powołuje do Miłości.
(bł. Marcelina Darowska)


Bóg nie zawiedzie, ale koniecznie da wszystko - i tyle, i tak - co, ile i jak potrzeba, tylko ufajmy Mu zupełnie.
(bł. Marcelina Darowska)

w obrazach

Duchowość

 • Rekolekcje wielkanocne 2012
  Tuż po Świętach Wielkiej Nocy odbyły się długo oczekiwane rekole...
 • RCS w Krakowie
  W dniach 25-28 stycznia wspólnota Ruchu Czystych Serc działająca w...
 • Pielgrzymkowy szlak
  S. Bogna, Monika Dudzińska i Gabrysia Halczak z klasy IIg wzięły u...
zobacz całą listę >>

Rekolekcje

Rekolekcje to czas wyjątkowy. Organizujemy je podczas Adwentu (2 dni) i w Wielkim Poście (3 dni). Jest to czas wolny od zajęć lekcyjnych, dlatego staramy się by był on wyjątkowy dla naszych uczennic. 


Z tego powodu zapraszamy rekolekcjonistów, którzy mają duże doświadczenie duszpasterskie w pracy z młodzieżą. To od prowadzących rekolekcje zależy w dużej mierze charakter tych dni. Czasem są one bardziej modlitewne, innym razem aktywne, czasem znów charyzmatyczne lub ukierunkowane na studium Pisma Świętego. Do grona naszych rekolekcjonistów z dumą zaliczamy tak znane osoby jak ks. Rafał Jarosiewicz, ks. Przemek Kawecki SDB, o. Rafał Szymkowiak, ks. Robert Biel.Poniżej zamieszczamy kilka świadectw uczestniczek rekolekcji.


"21-23 listopada to dni, które zostały zaliczone do tych niezapomnianych, myślę, że nie tylko dla mnie, ale i dla całej szkoły. Kto by pomyślał, że jedna osoba może właśnie w te trzy wspaniałe dni poruszyć niebo i ziemię? Te rekolekcje wywarły na mnie niesamowite wrażenie. Poznałam na nich lepiej oblicze Ducha Świętego i pragnę teraz, aby to On był drogowskazem w moim życiu. Ogromnie się cieszę, że w tym czasie mogłam lepiej poznać samą siebie, zobaczyć, co trzeba zmienić. Jednak i tak najbardziej jestem wdzięczna za to, że siostry zdecydowały przedłużyć termin rekolekcji. Nadal brzmią mi w uszach słowa księdza Rafała: „Zobaczcie, jak one was kochają”. Kto mówi – sieje, a kto słucha – zbiera.

Chwała Panu za tę piękną naukę, że wreszcie po długim czasie naszego monologu znalazł się czas na słuchanie Słowa Pana." (IIIA)


"Przed rekolekcjami z księdzem Rafałem inaczej postrzegałam to, co mnie otacza. Wszystko zdawało się być ponure, mieć jakiś haczyk. Jednak po rekolekcjach i szczerej spowiedzi zaczęłam dostrzegać, ile szczęścia mnie spotyka. Dowiedziałam się wielu cennych rzeczy na temat naszej wiary. Dowiedziałam się, jak groźny może być dla człowieka szatan oraz jak  można się przed nim chronić; jak prowokujemy go, by do nas przyszedł, lub jak prowokujemy różne demony. Ksiądz Rafał objaśniał nam również, jaką rolę w naszym życiu powinien odgrywać Pan Jezus. Poznałam dary Ducha Świętego oraz wiele ciekawych historii, które przydarzyły się księdzu Rafałowi, których miał wiele, pomimo swojego młodego wieku. Dowiedziałam się również wielu innych ciekawych rzeczy, które na pewno będę stosować w moim życiu, za co bardzo dziękuję księdzu. Oby więcej takich rekolekcji". (Gabriela Zadrąg, kl. Ig)


"Z czym zazwyczaj kojarzą nam się rekolekcje? Zapewne chcemy, aby się w ogóle nie pojawiały, a jak się już zaczną, to żeby jak najszybciej się skończyły. Jeżeli ktoś nie poznał prawdziwej strony rekolekcji to normalne jest, że ma do nich negatywne nastawienie.

Dla mnie czas rekolekcji był czasem wolnym od nauki, stresu. W czasie przerw można było się udzielać towarzysko. Wobec tego dlaczego podchodzimy tak negatywnie do rekolekcji? Myślę, że boimy się zmian, boimy się rozpocząć nowe życie z Jezusem, gdyż to stare wydaje się nam ciekawsze, bardziej pociągające i wyzwolone. Tym oto właśnie wytłumaczeniem kierowałam się w moim  życiu, lecz w czasie tych rekolekcji moje serce zupełnie zmieniło stosunek. Po prostu otworzyłam się na działanie Jezusa i Ducha Świętego, aby zrobił w moim sercu totalny porządek. Zaczęło się od konferencji, Mszy Św., modlitw, a skończyło się na sakramencie pokuty. Moją wielką euforię porekolekcyjną uwieńczyło wstąpienie do RCS-u, a także  po ostatniej Eucharystii w czasie modlitw o uzdrowienie wewnętrzne zaśnięcie w Duchu Świętym. Te rekolekcje nauczyły mnie także, aby trwać w tym, czego doświadczyłam w tym błogosławionym czasie. Zawierzyłam Duchowi Świętemu każdą sferę mojego życia i ufam, że po tych rekolekcjach moje serce będzie zupełnie inne. Pragnę, abym po każdym upadku potrafiła powstać, iść za Jezusem, bo przecież człowiek nie jest idealny i dzięki Bożemu Miłosierdziu możemy żyć mimo naszych słabości." (Michalina Pokorska, kl. I LO)

Aktualności

 • Fundusze europejskie
  Projekt „Podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia...
 • NIEPODLEGŁA - zapraszamy do konkursu!
  Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości serdecznie zapraszamy ...
 • Wywiadówka
  W najbliższą niedzielę, 15 kwietnia, zapraszamy rodzciów naszych u...
 • She for IT
  Czy pamiętacie Dominikę i Sarę? Wolontariuszki - studentki Politech...
 • Warsztaty SHE for IT
  W dniach 11 - września, w naszej szkole, odbyły się warsztaty ...
zobacz całą listę >>