Ciekawe artykuły

 • 1911 - 2011
  5 stycznia obchodziłyśmy 100-lecie narodzin dla nieba założycielki Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek, bł. Matki Marceliny Darowskiej. Z tej okazji plan dnia w naszej szkole wyglądał zup...
 • Dzień Nauczyciela 2010
  Tegoroczny Dzień Nauczyciela upłynął w niezwykłej atmosferze. Rozpoczęliśmy ten dzień od wspólnej Mszy Świętej w intencji nauczycieli i wszystkich pracowników naszej szkoły. Po lekcj...
zobacz całą listę >>

Zobacz zdjęcia

Kadra Nauczycielska

Kadrę nauczy­ci­e­l­ską w naszej szko­le w wię­k­szo­ści sta­no­wią sio­stry. A oto i one:


s. Bogna –  nasza dyrektorka. Zapalona historyczka oraz wielbicielka sztuk pięknych. Bez przerwy marzy o podróżach w dalekie strony. Na lekcjach historii na pewno zabierze was w podróż w czasie i przestrzeni.


s. Magdalena  - katecheza w liceum oraz pomoc w internacie,  to obowiązki siostry Magdaleny, która jest swoista legendą szkół niepokalańskich, a od tego roku jest wreszcie z nami!


s. Sara – tuż po ślubach zakonnych rzucona na głęboką wodę pracy w szkole i internacie. Siostra jest wychowawczynią kl. II gimnazjum oraz katechetką.


s. Beata - uczy w w naszym gimnazjum i liceum. Dała się poznać jako pełna energii i pomysłów nauczycielka języka polskiego. Opiekunka szkolnego wolontariatu. Wychowawczyni kl. I liceum.


s. Felicyta  - polonistka z długą praktyką nauczycielską. Aktualnie zajmuje się szkolną biblioteką.


s. Donata – kocha język angielski i tę miłość przekazuje na wszelkie możliwe sposoby, nie tylko podczas lekcji. Na piękno uwrażliwia podczas lekcji WOK-u.


s. Karola – uczy trudnego, ale jakże pięknego języka francuskiego. Cechy charakterystyczne: błysk w oku i oryginalność. W tym roku również mistrzyni internatu.


s. Matylda – wytrwale rozwiewa mroki niewiedzy w dziedzinie języka angielskiego. Dla relaksu gra na gitarze i śpiewa. Wychowawczyni kl. III liceum.


s. Marcjana – chemia, fizyka i matematyka nie mają dla niej tajemnic. Lecz ona nie chowa ich dla siebie, ale dzieli się nimi z chętnymi i niechętnymi.


s. Wirginia – siostra od biologii. Mikro- i makrokosmos nie mają przed nią tajemnic. Opiekunka szkolnej oazy, z pracowani biologicznej uczyniła przyjemną dla oka oazę zieleni. 


s. Eligia – uczy geografii. Gracja, styl i szyk w jednej osobie. A poza tym wielki talent artystyczny. Przekonacie się na lekcji plastyki. Wychowawczyni kl. III gimnazjum.


s. Miriam – w świecie liczb, równań i ciągów czuje się jak ryba w wodzie. To prawda, bo lekcje matematyki z nią to skok na głęboką wodę.


s. Benedykta – magister fizyki i doktor filozofii w jednym. Ten jedyny w swoim rodzaju zestaw należy jednak jeszcze uzupełnić: wybitny umysł, oczytanie, żywe poczucie humoru i dociekliwość. Lekcje fizyki z nią to prawdziwe wyzwanie.


s. Rut – uczy PO i WDŻ-u. Energiczna i pomysłowa, nigdy nie spoczywa na laurach. Wieloletnia wychowawczyni młodych dziewczyn. Serce na dłoni.


s. Judyta – siostra do tańca i do różańca. Dosłownie! Prywatnie produkuje różańce, a zawodowo uczy tańca w ramach lekcji WF.


s. Benedetta  - katechetka w gimnazjum. Kompozytorka i multiinstrumentalistka. Prowadzi szkolny zespół VENTUS.  


s. Izabela – po długoletniej pracy przybyła do nas ze szkoły w Wałbrzychu, ale czuje się w Szymanowie jak ryba w wodzie. Jako polonistka, chetnie podejmuje się
reżyserowaniu przedstawień szkolnych. Wychowawczyni kl. II liceum.


Sza­no­w­ne ciało peda­go­giczne zako­n­ne jest dzie­l­nie wspi­e­ra­ne przez osoby spoza bra­n­ży zako­n­nej. A są nimi:


Grażyna Zielińska - chemia na wesoło? chemia z pasją? chemia z energią? To możliwe z Panią Zielińską! 


Agnieszka Wardęcka – nasza Pani od biologii to uosobienie szyku i elegancji. Wspaniale tłumaczy zawiłości wiedzy o organizmach żywych, co przekłada się na bardzo dobre wyniki jej uczennic.


Anna Bargieł- uczy informatyki. Specjalizuje się w oprogramowaniu biurowym, którego zastosowanie w życiu codziennym z zapałem przybliża uczennicom. Otwarta w kontaktach, chętnie służy  pomocą w kłopotach komputerowych.


Hipolit Osiński -  jedyny w naszym gronie mężczyzna, uczy WF-u. Konkret i praca, tak można by krótko scharakteryzować jego styl.


Edyta Wróblewska - nauczycielka języka niemieckiego. Serdeczna, uśmiechnięta i wymagająca. Idealne połączenie dajęce pewność sukcesu.


Renata Pindor -  Od tego roku pracuje z nami jako nauczycielka języka francuskiego. Sympatyczna i wymagająca.


Zofia Piekut - młodziutka i energiczna absolwentka Szymanowa, dołączyła do nas w tym roku, by uczyć matematyki w gimnazjum. Bożena Bęzel - elegancka i sympatyczna pani od zajęć technicznych


Anna Torzewska - bardzo miła i otwarta oraz bardzo oddana naszej szkole nauczycielka geografii w liceum.Agnieszka Sławińska  - wymagająca nauczycielka historii i WOS-u nieustannie angażująca siebie i swoje uczennice w zajęcia pozalekcyjne i konkursy. Ze wspaniałymi rezultatami! 

Aktualności

 • Fundusze europejskie
  Projekt „Podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia...
 • NIEPODLEGŁA - zapraszamy do konkursu!
  Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości serdecznie zapraszamy ...
 • Wywiadówka
  W najbliższą niedzielę, 15 kwietnia, zapraszamy rodzciów naszych u...
 • She for IT
  Czy pamiętacie Dominikę i Sarę? Wolontariuszki - studentki Politech...
 • Warsztaty SHE for IT
  W dniach 11 - września, w naszej szkole, odbyły się warsztaty ...
zobacz całą listę >>