Aktualności z naszej szkoły

Studniówka 2019

12 stycznia 2019 roku nasze maturzystki przeżywały swoją studniówkę. Szymanowskie studniówki są wyjątkowe. Na tę wyjątkowość składa sie wiele elementów. Jednym z nich jest fakt, że dziewczyny same przygotowują wszystko przed balem: dekoracje, stoły, nakrycia, winietki, ustalają menu etc. Przygotowania trwają tygodniami, a swoją pełnię osiągają na trzy dni przed balem. Nad wszystkim czuwała wychowawczyni klasy  maturalnej, s. Izabela.

Czytaj więcej

Wigilia i jasełka 2018

Wszystkie grudniowe przygotowania, spotkania, dekoracje, wyjazdy, życzenia mają nas przygotować na Boże Narodzenie. Centralnym momentem przedświątecznym w naszej szkole jest szkolna wigilia. Tradycyjnie odbywa sie ona w przeddzień wyjazdu na święta. 

Czytaj więcej

Bluzy z logo szkoły

W październiku rozpoczęłyśmy akcję promocyjną związaną z bluzami z logo naszej szkoły. Pracę nad projektem logo rozpoczęła zeszłoroczna Rada Szkoły, a ukończyła w tym roku s. Karola z pomocą zaprzyjaźnionej graficzki, pani Dominiki Świerczyńskiej ze Szczecina. 

Czytaj więcej

Grudzień w Szymanowie

Grudzień to bez wątpienia najbardziej czarowny miesiąc całego roku w Szymanowie. Związanych jest z nim wiele tradycji, które pokrótce przybliżymy. 

Czytaj więcej

Rekolekcje adwentowe 2018

12 grudnia po południu rozpoczęły się nasze coroczne rekolekjce adwentowe. Głównym prowadzącym był dobrze nam już znany ks. Roman Sękalski z Łęczycy. Nie był on jednak jedynym zaproszonym na ten czas gościem. 

Czytaj więcej

Bazar charytatywny SHOM

9 grudnia odbył się w warszawskim hotelu Marriot kolejny bazar charytatywny organizowany przez SHOM (małżonków osób pełniących funkcje dyplomatyczne w Polsce, najczęściej ambasadorów). Nasze uczennice pod opieką s. Donaty już po raz kolejny włączyły się w tę imprezę w charakterze wolontariuszek. 

Czytaj więcej

Nowy element stroju szkolnego

7 grudnia strój szkolny uczennic Szymanowa został wzbogacony o nowy element. Jest nim przypinka (zwana inaczej pinem lub pinsem) z wizerunkiem Matki Bożej Jazłowieckiej oraz napisem "Liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. 1908."

Czytaj więcej