Aktualności z naszej szkoły

Obchody 100-lecia niepodległości

9 listopada przypadły w naszej szkole obchody Dnia Niepodległości. W tym roku ten dzień miał szczególnie doniosły charakter, gdyż świętujemy 100-lecie wolności. Z tego powodu też już od wielu miesięcy ta rocznica nam towarzyszy. Wyjątkowy charakter tego dnia uczennice naszej szkoły podkreśliły zakładając strój galowy. 

Czytaj więcej

Bal Jesienny 2018

24 października przypadł nasz doroczny Bal Jesienny. Temat przewodni mógł być tylko jeden: w 100-lecie odzyskania niepodległości, bal musiał mieć charakter patriotyczny! :) 

Czytaj więcej

Dzień Nauczyciela 2018

W tym roku Święto Edukacji Narodowej przypadło w niedzielę, dlatego nasze szkolne obchody tej uroczystości odbyły się we wtorek 16 października. Dzień wypełniły miłe słowa i gesty, których adresatami byli nauczyciele. 

Czytaj więcej

Obchody 110-lecia naszej szkoły

24 września 2018r. przejdzie do historii naszej szkoły jako dzień obchodów 110-lecia istnienia Szymanowa. Świętowanie tej rocznicy trwało już od kilku miesięcy, niemniej centralne obchody zaplanowałyśmy na wrzesień 2018r. Nasze świętowanie miało raczej kameralny charakter i odbywało się w ścisłym gronie obecnych uczennic i nauczycieli. 

Czytaj więcej

Powstanie warszawskie po szymanowsku

1 padziernika obchodziłyśmy rocznicę zakończenia powstania warszawskiego. Zaprosiłyśmy do nas członków Klubu Miłośników Historii "Warszawa". Nasi goście opowiedzieli nam o przebiegu powstania wydobywając z niego zwłaszcza kobiece wątki takie jak powstancza moda, kuchnia i powstańcze rozrywki.

Czytaj więcej

Rekonstrukcja bitwy pod Łomiankami

Dnia 16 września odbyła się po raz ósmy rekonstrukcja historyczna bitwy pod Łomiankami. Również i nasza szkoła, bardzo ciekawa historii, postanowiła wziąć w niej udział. Przecież związki sióstr niepokalanek z wojskiem polskim, a zwłaszcza z 14. Pułkiem Ułanów Jazłowieckich trwają już niemal 100 lat! Na trybunach zasiadły siostry: Bogna, Izabela i Eliza wraz z Kasią z kl. IIILO. Na polu rekonstrukcyjnym mogłyśmy zobaczyć jedną z maturzystek - Małgosię.

Czytaj więcej

Popołudnie z Bogiem

Zawsze w pierwszych dniach nowego roku szkolnego odbywa sie u nas duchowe wprowadzenie w ten czas. Tym razem przeżywałyśmy go 17 września. Nasze popołudnie skupienia poprowadził ks. Roman Sękalski, który mówił o tym, że podstawą naszej relacji z Panem Bogiem jest wolność.

Czytaj więcej