Warsztaty SHE for IT

W dniach 11 - września, w naszej szkole, odbyły się warsztaty technologiczne prowadzone przez wolontariuszki Dominikę (naszą absolwentkę) i Sarę. Dziewczyny prowadziły zajęcia w ramach programu PROJEKTOR organizowanego przez stowarzyszenie „SHE for IT”, w którym wzięło udział 20 polskich szkół, w tym także nasza szkoła.

Uczennice klasy II i III gimnazjum wprowadzane zostały w tajnik konstrukcji i działaniarobota z LEGOMindstorms, uczyły się programowania zArduino oraz poznawały zasadę działania drukarki 3D by SKRIWARE. Zajęcia miały na celu rozwinięcie umiejętności logicznego myślenia oraz poznania podstaw programowania poprzez zabawę i gry integracyjne.

Dominika i Sara jako studentki III roku wydziału inżynierii środowiska Politechniki Warszawskiej, odpowiadały równieżo swoich studiach i zainteresowaniach.