Wycieczki szkolne 2018

Tegoroczne wycieczki szkolne dobiegły końca. Wszystkie przebiegły zgodnie z planem i zakończyły się bezpiecznie i szczęśliwie.

Najwcześniej, bo już 7 czerwca o 3:30 w nocy, wyruszyły klasy I i II liceum razem z siostrami: Beatą, Izabelą, Bogną i Karolą. Dziewczyny wyjechały do Czarnogóry, choć w międzyczasie odwiedziły jeszcze inne kraje bałkańskie (Bośnię i Hercegowinę, Albanię). Towarzyszyła im grupka rodziców, ks. Rafał Woronowski oraz fotograf, pan Paweł Bolimowski. Zapraszamy do galerii

W trakcie wycieczki grupa zwiedziła ważne dla różnych religii miejsca kultu religijnego (Medjugorje, Dom derwiszy, meczety, cerkwie, monastyr Ostrog, kościoły). Niewątpliwie wielką atrakcją były klimatyczne i urocze miasteczka portowe, plaże, rejsy po Adriatyku i kąpiele w morzu. Do Szymanowa grupa wróciła 17 czerwca. Wycieczka była zorganizowana przez Biuro Podróży WACTUR z Nowego Sącza.

11 czerwca na swoją wycieczkę wyruszyła klasa III gimnazjum pod opieką s. Eligii i pani Zofii Piekut, nauczycielki matematyki. Głównym celem wycieczki był Kraków i jego okolice. Podczas kilku dni dziewczyny zobaczyły różne malownicze zakątki Krakowa, były w Wieliczce oraz przeżyły mocne momenty w Muzeum Auschwitz-Birkenau. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć wizyty w popularnym Rodzinnym Parku Rozrywki ENERGYLANDIA.

Jako ostatnia (12 czerwca) w podróż wyruszyła klasa II gimnazjum z s. Sarą i s. Matyldą. Dziewczyny mieszkały w klasztorze sióstr niepokalanek w Nowym Sączu i była to ich baza do wycieczek w okolice miasta. Podczas kilku dni dziewczyny poznały kilka atrakcji Nowego Sącza (basen, kręgle, lody lokalnego producenta), a także odbyły wycieczkę rowerową ze Szczawnicy do Sromowców Niżnych, odwiedziły Czerwony Klasztor, odbyły emocjonujący spływ rafting, zwiedziły Krynicę Zdrój, Wadowice oraz Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.