Powstanie warszawskie po szymanowsku

1 padziernika obchodziłyśmy rocznicę zakończenia powstania warszawskiego. Zaprosiłyśmy do nas członków Klubu Miłośników Historii "Warszawa". Nasi goście opowiedzieli nam o przebiegu powstania wydobywając z niego zwłaszcza kobiece wątki takie jak powstancza moda, kuchnia i powstańcze rozrywki.

Oprócz wysłuchania ciekawej opowieści, mogłyśmy na własne oczy zobaczyć prawdziwe uzbrojenie, odzież, ekwipunek powstańców. Było to bardzo ciekawe spotkanie z historią, którą uwieczniłyśmy na zdjęciach, które możecie zobaczyć tutaj. 

Rocznica powstania warszawskiego była w tym roku bardzo inspirująca i pobudziła do ciekawych inicjatyw. W tym roku kilka naszych dziewczyn skorzystało z zaproszenia Rady Szkoły, by na dzień obchodów zakończenia powstania przebrać się stosownie do tej epoki historycznej. Charakteryzacje były bardzo udane, co z kolei zaowocowało pięknymi sesjami fotograficznymi w naszym domu i parku. Niespodziewanie okazało sie, że Szymanów jest świetnym tłem do powstańczych ujęć. Dziękujemy wszystkim dziewczynom za zaangażowanie, a zwłaszcza Kasi Wojciechowskiej z kl. III LO za świetne zdjęcia.