Wigilia i jasełka 2018

Wszystkie grudniowe przygotowania, spotkania, dekoracje, wyjazdy, życzenia mają nas przygotować na Boże Narodzenie. Centralnym momentem przedświątecznym w naszej szkole jest szkolna wigilia. Tradycyjnie odbywa sie ona w przeddzień wyjazdu na święta. 

 W czwartek tuż przed godziną 16:00 zebrałyśmy się w kaplicy, by przećwiczyć śpiewy do Mszy. Podczas Mszy modliłyśmy się za całą wspólnotę szkolną i nasze rodziny, o dobre przeżycie świąt. Następnie przeszłyśmy do auli, by obejrzeć przygotowane przez maturzystki jasełka. Było to bardzo ładny, łączący przeszłość z teraźniejszością spektakl, na temat trudności, jaki Bóg musi pokonać, by przyjść do człowieka. Zdjecia z jasełek znajdziecie w galerii. 

Potem były życzenia. które trwały jak zawsze bardzo długo. Życzenia oficjalne składały dziewczyny z Rady Szkoły, a nasępnie Matka Wawrzyna, Przełożona Generalna sióstr niepokalanek. Półtorej godziny później można było zasiąść do wieczerzy, podczas której na stole pojawił się barszcz z uszkami, trzy typy pierogów, ryba, kapusta z grzybami, kompot z suszu, kutia, pierniczki i słodycze. 

Po sprzątaniu, wszystkie zgromadziłyśmy sie na kolędowaniu na górnym holu. Każda klasa wykonywała przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki. Były również występy indywidualne. Czas mijał bardzo miło i szybko. Gdy wybiła 22:30 żal było się rozchodzić. Pozostał jeszcze tylko rytuał otwarcie kartonów z karteczkami śiwątecznymi i już... Najpiękniejszy wieczór roku dobiegł końca.  Zdjęcia znajdziecie w galerii.