Studniówka 2019

12 stycznia 2019 roku nasze maturzystki przeżywały swoją studniówkę. Szymanowskie studniówki są wyjątkowe. Na tę wyjątkowość składa sie wiele elementów. Jednym z nich jest fakt, że dziewczyny same przygotowują wszystko przed balem: dekoracje, stoły, nakrycia, winietki, ustalają menu etc. Przygotowania trwają tygodniami, a swoją pełnię osiągają na trzy dni przed balem. Nad wszystkim czuwała wychowawczyni klasy  maturalnej, s. Izabela.

 Szymanowska studniówka rozpoczyna się Mszą Świętą celebrowaną w intencji maturzystek i ich rodzin. Następnie wszyscy spotykają się w jednym miejscu, by podziwiać długo ćwiczonego poloneza. W naszej studniówce uczestniczą rodzice i to ich dotyczy kolejny punkt studniówki. Jest nim tradycyjny taniec z ojcami, który jest zawsze poruszjącym momentem.

Studniówkowe posiłki już od lat przygotowuje nam lokalny catering Pani Grażyny Zielińskiej. Od wielu już też lat podczas studniówki cieszymy się obecnością naszych wodzirejów, DJów i fotografów w dwóch osobach: Sylwestra Laskowskiego i Karola Koprukowiaka z zespołu Double Wings. Są to jednak przede wszystkim przyjaciele naszej szkoły, którym za ich nieocenioną obecność z serca dziękujemy. Jak co roku na swojej stronie umieścili oni relacje fotograficzną i filmową z naszej zabawy, która możecie zobaczyć tutaj. W artykule można też prześledzić naszą dotychczasową znajomość ;) 

Taniec kotylionowy, tort, belgijka, taniec dla drugaka, tradycyjna sesja fotograficzna na świętych schodach to inne elementy szymanowskiej studniówki. Zabawa kończy się o 6:00 rano w niedzielę, trwa więc naprawdę całą noc. I jest to zawsze niepowtarzalny moment dla wszystkich uczennic, nauczycieli szkoły i wszystkich sióstr szymanowskiej wspólnoty.  

Kilka zdjęć umieściliśmy na stronie naszej szkoły. Zapraszamy!