Bal Gimnazjalny 2019

19 stycznia 2019r. odbył się ostatni w naszej szkole Bal Gimnazjalny. Dlaczego ostatni? Oczywiście z powodu wygaszenia gimnazjów! ;) Od przyszłego roku Szymanów będzie przyżywał tylko jeden duży bal: Studniówkę. Ale spoójrzmy, jak to było w tym roku...

 Na atmosferę tego dnia wpłynęła żałoba narodowa ogłoszona w zwiazku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska P. Abramowicza. Jednak żałoba zakończyła się o godzinie 19:00 i ze spokojnym sumieniem mogłyśmy cieszyć się tym tak długo oczekiwanym i pieczołowicie przygotowywanym dniem. Nad przygotowaniami czuwała wychowawczyni klasy IIIG, s.Sara, której pomagał cały zastęp sióstr. Również trzecioklasistki włączały się we wszystko, co było możliwe. 

Wreszcie nadeszła godzina 16:00 i rozpoczęła sie Msza, na którą przybyli oczywiście rodzice naszych uczennic, nauczyciele i inni goście. Po Mszy dziewczyny zaprezentowały poloneza, który wspólnie z nimi przygotowywała s. Judyta.

W tym roku za catering odpowiadał "Catering u Bolka", który mile zaskoczył wszystkich głodomorów rewelacyjnym mięsem podanym w ramach pierwszego posiłku. 

Wodzireje z Double Wings podobnie jak tydzień wcześniej obsługiwali bal od strony muzyki i zdjęć. Jedyną zmianą była nieobecność Pana Sylwestra Laskowskiego, którego zastąpił Pan Hubert Gonciarz. W galerii znajdziecie trochę zdjęć autorstwa drugiego Wodzireja, Karola Koprukowiaka. 

Zabawa z kotylionami, belgijka, tort i wspólne tańce to klasyczne elementy szymanowskich balów. Zabawa była bardzo udana, a gdy wybiła północ uczestnicy balu z żalem opuszczali parkiet. 

Dobrze, że ostatni szymanowski Bal Gimnazjalny był naprawdę udany.