Zakończenie szkoły kl. III LO

Kiedy dziewczyny kończą naukę w Szymanowie, dla całej szkoły i szymanowskiej wspólnoty sióstr niepokalanek jest to jedno z najważniejszych wydarzeń... 25 kwietnia 2019 roku z dużym żalem pożegnałyśmy nasze uczennice z klasy maturalnej...

Był to dzień pełen emocji małych i dużych...

Tradycja "ostatniego dzwonka" budzi zawsze niezwykłe emocje. W ostatni dzień lekcji, na ostatniej lekcji, maturzystki zgromadziły się przy naszym dzownku szkolnym (u nas nie ma dzownków elektrycznych tylko ręczny) i głośno odliczały do momentu zakończenia lekcji. Na tym filmiku możecie zobaczyć, jak bardzo emocjonujące jest to wydarzenie. 

O godzinie 16:30 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w intencji maturzystek sprawowana przez naszego księdza kapelana. We  Mszy wzięli udział nauczyciele oraz rodzice i rodziny naszych uczennic. Podczas Mszy nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły w ręce koleżanek z klasy drugiej  liceum. 

Po Mszy nastąpiło rozdanie nagród, świadectw, listów gratulacyjnych. Głos zabrały: s.Bogna (dyrektorka), s.Leticja (przełożona domu szymanowskiego), s. Izabela (wychowawczyni klasy maturalnej), reprezentacja maturzystek i uczennic klasy drugiej.

Pożegnanie klasy programowo najwyższej ma zawsze również charakter rozrywkowy i wspomnieniowy. Klasa druga liceum przygotowała wspaniały program artystyczny, w którym w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o każdej maturzystce z osobna. I spotkał je za to wielki aplauz. Filmiki i zdjecia budziły żywe emocje nie tylko wśród maturzystek. :)

Po wszystkim maturzystki i ich rodziny udali się na kolację, po której każdy ruszył w swoją stronę. 

Rozstajemy się jednak nie na długo. Przed nami bowiem matury, podczas których życzymy naszym dziewczynom pomyślności!

W galerii znajdziecie kilka zdjęć z tego dnia.