Bal Gimnazjalny 2019

19 stycznia 2019r. odbył się ostatni w naszej szkole Bal Gimnazjalny. Dlaczego ostatni? Oczywiście z powodu wygaszenia gimnazjów! ;) Od przyszłego roku Szymanów będzie przyżywał tylko jeden duży bal: Studniówkę. Ale spoójrzmy, jak to było w tym roku...


 Na atmosferę tego dnia wpłynęła żałoba narodowa ogłoszona w zwiazku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska P. Abramowicza. Jednak żałoba zakończyła się o godzinie 19:00 i ze spokojnym sumieniem mogłyśmy cieszyć się tym tak długo oczekiwanym i pieczołowicie przygotowywanym dniem. Nad przygotowaniami czuwała wychowawczyni klasy IIIG, s.Sara, której pomagał cały zastęp sióstr. Również trzecioklasistki włączały się we wszystko, co było możliwe. 

Wreszcie nadeszła godzina 16:00 i rozpoczęła sie Msza, na którą przybyli oczywiście rodzice naszych uczennic, nauczyciele i inni goście. Po Mszy dziewczyny zaprezentowały poloneza, który wspólnie z nimi przygotowywała s. Judyta.


W tym roku za catering odpowiadał "Catering u Bolka", który mile zaskoczył wszystkich głodomorów rewelacyjnym mięsem podanym w ramach pierwszego posiłku. 

Wodzireje z Double Wings podobnie jak tydzień wcześniej obsługiwali bal od strony muzyki i zdjęć. Jedyną zmianą była nieobecność Pana Sylwestra Laskowskiego, którego zastąpił Pan Hubert Gonciarz. W poniższej galerii znajdziecie trochę zdjęć autorstwa drugiego Wodzireja, Karola Koprukowiaka. 


Zabawa z kotylionami, belgijka, tort i wspólne tańce to klasyczne elementy szymanowskich balów. Zabawa była bardzo udana, a gdy wybiła północ uczestnicy balu z żalem opuszczali parkiet. 

Dobrze, że ostatni szymanowski Bal Gimnazjalny był naprawdę udany. 

Skomentuj jako pierwszy(a)

Nasz facebook

Nasze wpisy i informacje publikujemy na Facebooku. Zobacz, polub nasz profil. Śledź to, czym zajmują sie Twoje dzieci. Powiedz o nas innym i polecaj nas! https://www.facebook.com/szymanow/

Youtube

Na naszym youtube znajdziesz kilka firmów przybliżających otoczenie naszej szkoły. Zobacz i polecaj nas swoim znajomym. Pomóżesz w rozwoju Liceum Sióstr Niepokalanek. https://www.youtube.com/Szymanow1908


  ...SZYMANÓW to kultywowane od lat tradycje, pozwalające wejść w nurt historii, która jest tu niemalże dotykalna... 

Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny powstało w 1857 roku w Rzymie. Założycielki to Józefa Karska i Marcelina Darowska.