Rekolekcje w Czerwińsku

Na przełomie karnawału i wielkiego postu (5-6 marca 2019r.) przeżywałyśmy nasze rekolekcje wielkopostne. Były one wyjątkowe głównie dlatego, że odbyły się w Czerwińsku nad Wisłą, w pięknym romańskim opactwie, w którym posługują księża salezjanie. 


 Pojechałyśmy tam we wtorek zaraz po śniadaniu i wróciłyśmy do Szymanowa w środę wieczorem. Na miejscu powitał nas i cały czas towarzyszył ks. Przemek "Kawa" Kawecki. Razem z ks. Piotrem (duszpasterzem lokalnego ośrodka duszpasterskiego dla młodzieży "Emaus") głosił konferencje, homilie oraz spowiadał. Ksiądz Przemek zaskoczył nas kilkukilometrowa wyprawą nad Wisłę i do lasu, ale okazało się, że był to wspaniały czas spotkania i rozmowy. 


Modliłyśmy się w domowej kaplicy, skąd rozpościerał się piękny widok na Wisłę. W tej pięknej, romańskiej kaplicy przeżywałyśmy naszą adorację Najświętszego Sakramentu, Drogę Krzyżową, Mszę Św. 


Nasz pierwszy dzień rekolekcji przypadał w ostatki, dlatego pożegnałyśmy karnawał hucznie i wesoło. O 22:00 spotkałyśmy się na wspólnej agapie, na którą nikt nie przyszedł z pustymi rękami. Księża salezjanie usostępnili nam również salę, gdzie mogłyśmy się jeszcze wytańczyć. 

Nasze rekolekcje były z pewnością inne niż wszystkie dotychczas, ale najważniejsze, że były dobre i pozwoliły na chwilę odejść od tego, co codzienne, szkolne, a wejść w przestrzeń, w której łatwiej spotkać Boga. 

Aktualności według tagów:

Konto bankowe:
43 1600 1462 1822 0628 2000 0001
BNP PARIBAS

Nasz facebook

Nasze wpisy i informacje publikujemy na Facebooku.Zobacz, polub nasz profil. Śledź to, czym zajmują sie Twoje dzieci. Powiedz o nas innym i polecaj nas! https://www.facebook.com/szymanow/

Youtube

Na naszym youtube znajdziesz kilka firmów przybliżających otoczenie naszej szkoły. Zobacz i polecaj nas swoim znajomym. Pomóżesz w rozwoju Liceum Sióstr Niepokalanek.https://www.youtube.com/Szymanow1908


  ...SZYMANÓW to kultywowane od lat tradycje, pozwalające wejść w nurt historii, która jest tu niemalże dotykalna... 

Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny powstało w 1857 roku w Rzymie. Założycielki to Józefa Karska i Marcelina Darowska. Nasze liceum katolickie na osi czasu