Obchody 100-lecia niepodległości

9 listopada przypadły w naszej szkole obchody Dnia Niepodległości. W tym roku ten dzień miał szczególnie doniosły charakter, gdyż świętujemy 100-lecie wolności. Z tego powodu też już od wielu miesięcy ta rocznica nam towarzyszy. Wyjątkowy charakter tego dnia uczennice naszej szkoły podkreśliły zakładając strój galowy. 


 Naszą refleksję nad znaczeniem niepodległości od samego rana rozbudziła gazetka, na której jednym słowem wpisywałyśmy czym jest dla nas niepodległość. 

O godzinie 11:00 zgromadziłyśmy się wszystkie w kaplicy, gdzie s. Bogna (dyrektorka szkoły) wprowadziła nas w dziękczynny charakter naszego świętowania. Po krótkim przemówieniu s. Bogny do kaplicy zostały wprowadzone poczty sztandarowe, a następnie wspólnie odśpiewałyśmy Mazurek Dąbrowskiego. 


Zaraz po hymnie rozpoczęła się Msza Święta sprawowana przez księdza kapelana. W procesji z darami prezeska szkoły Julia Krasuska, Pani Zofia Piekut (nauczycielka matematyka) oraz s. Bogna, przyniosły do ołtarza wotum wdzięczności Matce Bożej za 100 lat niepodległości. Było to srebrne serce z wygrawerowanym podziękowaniem.


Po Mszy przeszłyśmy do auli, gdzie czekało na nas przedstawienie na podstawie pierwszej polskiej opery "Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale". Przedstawienie przygotowała kl. II LO pod okiem s. Beaty.  Przedstawienie rozbawiło nas do łez, a rewelacyjna gra aktorska dziewczyn zmusiła nas do owacji na stojąco. 

Na koniec każdy otrzymał śliczne patriotyczne pierniczki. 


Aktualności według tagów:

Konto bankowe:
43 1600 1462 1822 0628 2000 0001
BNP PARIBAS

Nasz facebook

Nasze wpisy i informacje publikujemy na Facebooku.Zobacz, polub nasz profil. Śledź to, czym zajmują sie Twoje dzieci. Powiedz o nas innym i polecaj nas! https://www.facebook.com/szymanow/

Youtube

Na naszym youtube znajdziesz kilka firmów przybliżających otoczenie naszej szkoły. Zobacz i polecaj nas swoim znajomym. Pomóżesz w rozwoju Liceum Sióstr Niepokalanek.https://www.youtube.com/Szymanow1908


  ...SZYMANÓW to kultywowane od lat tradycje, pozwalające wejść w nurt historii, która jest tu niemalże dotykalna... 

Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny powstało w 1857 roku w Rzymie. Założycielki to Józefa Karska i Marcelina Darowska. Nasze liceum katolickie na osi czasu