Oferta edukacyjna

Prywatne Liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie jest katolicką szkołą niepubliczną na prawach placówki publicznej. Łączymy rzetelne nauczanie z wychowaniem w duchu wartości chrześcijańskich.

Stanowimy bezpieczne i przyjazne środowisko dla rozwoju i wzrostu młodzieży, w którym nikt nie jest anonimowy.

Pobyt w naszej szkole pomaga uczniom dobrze przygotować się do matury. Dzięki indywidualizacji i zaangażowaniu nauczycieli od lat cieszymy się 100% zdawalnością egzaminu maturalnego, a szkoła niezmiennie utrzymuje się w rankingu najlepszych polskich liceów ogólnokształcących (ranking ‘Perspektyw’).

Równocześnie bardzo zależy nam na wszechstronnym rozwoju osobowym naszych uczniów. Kierunki oddziaływań wychowawczych inspirowane są systemem wychowawczym bł. Marceliny Darowskiej. Słowa klucze, którymi ujmujemy nasze priorytety to: wartości, spójność, wierność zobowiązaniom, służba. Wychowujemy dla rodziny i społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem kontekstów polskich. Naszych wychowanków pragniemy wyposażyć w umiejętności, które pozwolą im funkcjonować w każdej grupie ludzi i stawać się zaczynem dobrych zmian.

W roku szkolnym 2021/22 nasze liceum, które do tej pory funkcjonowało jako żeńska szkoła średnia, otwiera się również na CHŁOPCÓW w ramach oferty STANDARD. Od tego roku istnieje możliwość wyboru klasy STANDARD – dla dziewcząt i chłopców lub klasy STANDARD PLUS – jedynie dla dziewcząt.

Nasze atuty

Indywidualizacja

Charakterystyczną cechą naszej szkoły są niewielkie klasy. Zwiększa to efektywność procesu edukacyjnego i wychowawczego, umożliwiając lepszy kontakt nauczyciela z uczniem, co przyczynia się do lepszego i bardziej harmonijnego rozwoju uczniów

Dyspozycyjność nauczycieli

Zaletą naszej szkoły jest dyspozycyjność nauczycieli oraz możliwość kontaktu z uczniem po godzinach nauki szkolnej.

Diagnoza umiejętności

Już od pierwszej klasy jednym z naszych priorytetów jest rozpoznanie zdolności i umiejętności uczniów. Dbamy o to, by w oparciu o testy poziomujące, każdy uczeń trafił do grupy o odpowiednim poziomie umiejętności i mógł się rozwijać stosownie do swoich możliwości. Dotyczy to lekcji matematyki, języka angielskiego, języka francuskiego.

Dbanie o rozwój intelektualny każdego ucznia

Pobyt w naszej szkole pomaga każdemu uczniowi dobrze przygotować się do matury. Dzięki współpracy z rodzicami, indywidualizacji i zaangażowaniu nauczycieli od lat cieszymy się 100 % zdawalnością egzaminu maturalnego, a szkoła utrzymuje się w rankingu najlepszych polskich liceów ogólnokształcących (ranking ‘Perspektyw’).

Nowe technologie

Wysoki poziom oraz atrakcyjność prowadzonych lekcji zapewnia nie tylko wykwalifikowana kadra nauczycielska, ale również wykorzystanie sprzętu multimedialnego. Dysponujemy bezprzewodowym systemem prezentacji, a wiele klas jest zaopatrzonych w tablice multimedialne, komputery, projektory oraz ekrany projekcyjne.

Baza sportowa i rekreacyjna

Intensywna praca i wysiłek intelektualny wymaga mądrego wypoczynku i aktywności fizycznej. Dysponujemy dużą salą sportową i salą ćwiczeń – obie dostępne dla uczniów również poza zajęciami szkolnymi. Wokół zabytkowego budynku szkoły rozciąga się wielohektarowy park, gdzie uczniowie mogą podejmować najróżniejsze aktywności sportowe. Na terenie parku znajduje się boisko szkolne oraz kort tenisowy.

Sieciowanie

Rozwój człowieka nie kończy się otrzymaniem świadectwa dojrzałości. Szkolne przyjaźnie i więzi wymagają dalszego pielęgnowania, by mogły stać się realnym wsparciem w różnych kolejach życia. Temu służą zjazdy wychowanek i wychowanków organizowane dla każdej klasy w kolejne ‘lecia’ matur – 5-lecie, 10- lecie, 15-lecie itd., spotkania z nauczycielami i wychowawcami, utrzymywanie kontaktów poprzez media społecznościowe czy spotkania okolicznościowe. Włączeniu w sieć dawnych uczennic i uczniów służy również stowarzyszenie absolwentów szkół niepokalańskich: Koleżeńskie Zjednoczenie Jazłowieckie (KZJ) z siecią kół rozsianych po całym świecie. Dwa razy w roku wydawane jest pismo informujące o sprawach bieżących i dawnych historiach – Głos Koleżeński.

Położenie

Szkoła i internat znajdują się w zabytkowym pałacu otoczonym parkiem. To malowniczo położone miejsce ma również bogatą historię. Od ponad 100 lat bliskość Warszawy w sposób szczególny wiąże szkołę i wychowanków z dziejami Polski.
Stosunkowo niewielka odległość od stolicy pozwala uczestniczyć uczniom w imprezach kulturalnych, premierach, koncertach, wykładach, wydarzeniach naukowych itp.

ORYGINALNE TRADYCJE – szkolne, internackie…

Dwa razy w roku urządzamy bale: jesienny i karnawałowy. Pełno na nich konkursów, strojów, dekoracji… Każdy uczestnik ma możność zaprezentowania swoich talentów.
Mikołajki - z zapachem świerku i świątecznego piernika.
Wigilia szkolna to najpiękniejszy i najcieplejszy czas w roku szkolnym. Wyczekiwana i przygotowywana tygodniami – z dekoracjami, jasełkami, życzeniami, potrawami i opłatkiem. Każdy ma w niej swój udział.
Uroczyście obchodzone „imieniny klas” to całodniowe święto klasowe z niespodziankami.
Pielęgnujemy teatralne tradycje szkoły – wystawiamy większe i mniejsze sztuki teatralne, również własnego autorstwa i pomysłu. A stroje teatralne mamy bogate i wciąż szyjemy nowe!
Studniówki są pełne gracji i szyku. Obowiązują stroje wieczorowe i eleganckie. Bawimy się hucznie w dawnej sali balowej księcia Lubomirskiego, a towarzyszą nam rodzice uczniów.
Zjazdy absolwentek tzw. „lecia matur” – wiosna i jesień upływa na cotygodniowych odwiedzinach progów szkoły przez nasze starsze koleżanki świętujące swe 5-lecie, 10-lecie, 15-lecia… 60-lecie matury. Przyjeżdżają z całego świata i… dobrze się bawią! „Bo ten Dom zawsze na nas czeka!”

previous arrownext arrow
Slider