W procesie wychowania młodego człowieka wychowanie religijne jest przez nas traktowane priorytetowo. Praca nad rozwijaniem i umacnianiem więzi z Bogiem dokonuje się w naszej szkole na wiele różnych sposobów.

 

Każdego dnia przed lekcjami spotykamy się w kaplicy na krótkim pacierzu, aby wypraszać dla nas błogosławieństwo Boże na dany dzień.

 

Niektóre szkolne wydarzenia łączą się z Mszą Świętą (studniówka, rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, wigilia). Uczestniczymy wspólnie w Eucharystii także z okazji ważnych momentów w roku liturgicznym (np. pierwszy piątek miesiąca), jak również podczas niektórych uroczystości obchodzonych przez siostry niepokalanki.

W okresie Wielkiego Postu raz w tygodniu uczestniczymy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.Natomiast w maju i czerwcu uczniowie mogą się przyłączyć do nabożeństw odprawianych przed siostry. 

W październiku każda klasa jest zobowiązana do przygotowania i poprowadzenia wspólnego różańca. Przed każdym pierwszym piątkiem miesiąca jest możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Dla chętnych istnieje też możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego.

Szczególne miejsce w programie nauczania zajmuje religia, dla której rezerwujemy 2 godziny lekcyjne tygodniowo. Katechezę prowadzą siostry. W czasie roku szkolnego uczniowie biorą udział w konkursach wiedzy religijnej oraz licznych spotkaniach, sesjach i wykładach o tej tematyce. Pod koniec roku szkolnego, wszyscy uczniowie są zobowiązani do zdania egzaminu z religii. Jednym z najważniejszych elementów formacji duchowej w naszej szkole są rekolekcje wielkopostne (2,5 dnia) i adwentowe (1 dzień). Podczas rekolekcji młodzież nie ma zajęć lekcyjnych, lecz biorze udział w konferencjach, spotkaniach w grupach, czuwaniach.

Dokładamy starań, aby rekolekcje były prowadzone przez księży, którzy mają dobry kontakt z młodzieżą. Na początku oraz na końcu roku szkolnego organizujemy tzw. popołudniowy czas skupienia. Proponujemy również dni skupienia dla rodziców naszych uczniów. 

Tradycją w naszej szkole są pielgrzymki klas pierwszych oraz klas maturalnych do Sanktuarium Matki Bożej w Częstochowie. Nasi wychowankowie przyłączają się również rokrocznie do pielgrzymki pieszej na Jasną Górę oraz licznie uczestniczą w spotkaniach młodych organizowanych w całej Polsce jak np. w Lednicy, w Dębowcu, Niepokalanowie.