Dwa razy w roku urządzamy bale: jesienny i karnawałowy. Pełno na nich konkursów, strojów, dekoracji… Każdy uczestnik ma możność zaprezentowania swoich talentów.

Mikołajki to pierniki z najlepszym smakiem i najlepszymi życzeniami, z zapachem świerku i porannym budzeniem, bo „Mikołaj grzecznych dzieci szuka!...”.

Wigilia szkolna to najpiękniejszy i najcieplejszy czas w roku szkolnym. Wyczekiwana i przygotowywana tygodniami – z dekoracjami, jasełkami, życzeniami, potrawami i opłatkiem. Każdy ma w niej swój udział.

Uroczyście obchodzone „imieniny klas” to całodniowe święto klasowe z niespodziankami przygotowanymi przez pozostałe klasy.

Pielęgnujemy teatralne tradycje szkoły – wystawiamy większe i mniejsze sztuki teatralne, również własnego autorstwa i pomysłu. A stroje teatralne mamy bogate i wciąż szyjemy nowe!

Studniówki są pełne gracji i szyku. Obowiązują stroje wieczorowe i eleganckie. Bawimy się hucznie w dawnej sali balowej księcia Lubomirskiego, a towarzyszą nam rodzice uczniów i młodsze koleżanki i koledzy.

Rekolekcje adwentowe, wielkopostne, dni skupienia – prowadzone przez znanych duszpasterzy, grupy ewangelizacyjne itp. Dzień rekolekcyjny zorganizowany jest od rana do wieczora. Cała szkoła i internat wchodzi wtedy w inny czas i wymiar.

Chcemy być świadome swojej wiary, a rozwój duchowy jest dla nas ważny.

Zjazdy absolwentek tzw. „lecia matur” – wiosna i jesień upływa na cotygodniowych odwiedzinach progów szkoły przez nasze starsze koleżanki świętujące swe 5-lecie, 10-lecie, 15-lecia… 60-lecie matury. Przyjeżdżają z całego świata i… dobrze się bawią!

Bo ten Dom zawsze na nas czeka!