Dzień Pierwszaka 2019

11. września przypadły imieniny klas pierwszych czyli tzw. Dzień Pierwszaka. Jest to jedna z piękniejszych tradycji Szymanowa w całości przygotowana przez koleżanki z pozostałych klas. 

 Pierwszą niespodziankę pierwszaki przeżyły z samego rana, gdy odkryły fantazyjnie udekorowane klasy. Klasa IA przemieniła się w meksykański kącik, natomiast w IB zagościł podwodny świat. Oprócz tego pierwszaki znalazły różne drobne upominki i życzenia. 


Po lekcjach odbyło się coś, co zazwyczaj nazywa się w szkołach "chrztem". U nas ma to formę zabawową i niestresującą. Dziewczyny brały udział w różnych konkurencjach, przez które przeprowadzały je maturzystki. Po szczęśliwym wykonaniu wszystkich zadań, pierwszaki i trzeciaki zebrały się na górnym tarasie, gdzie nastąpiło uroczyste przyłączenia pierwszaków do grona szymanówek. Były lody, ciastka i miłe rozmowy.

Skomentuj jako pierwszy(a)

Nasz facebook

Nasze wpisy i informacje publikujemy na Facebooku. Zobacz, polub nasz profil. Śledź to, czym zajmują sie Twoje dzieci. Powiedz o nas innym i polecaj nas! https://www.facebook.com/szymanow/

Youtube

Na naszym youtube znajdziesz kilka firmów przybliżających otoczenie naszej szkoły. Zobacz i polecaj nas swoim znajomym. Pomóżesz w rozwoju Liceum Sióstr Niepokalanek. https://www.youtube.com/Szymanow1908


  ...SZYMANÓW to kultywowane od lat tradycje, pozwalające wejść w nurt historii, która jest tu niemalże dotykalna... 

Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny powstało w 1857 roku w Rzymie. Założycielki to Józefa Karska i Marcelina Darowska.