Oratorium

W bieżącym roku siostry niepokalanki świętują 80. rocznicę koronacji cudownej figury Matki Bożej znajdującej się w szymanowskiej kaplicy. Z tej okazji s. Beata i s. Benedetta przygotowały oratorium "Matka jasna jak miłość", w którym wystąpiły uczennice wszystkich klas.


 Premierowy występ miał miejsce 22 września podczas dorocznej pielgrzymki wychowanek do Pani Jazłowieckiej. Tydzień później dziewczyny wystąpiły przed rodzicami przybyłymi na wywiadówkę. 

Oratorium przybliżyło historię cudownej figury, jej rolę dla sióstr niepokalanek oraz dzieje kultu. Recytacje przeplatały się z pieśniami napisanymi specjalnie na tę okazję prez s. Benedettę. 


Oratorium było nostalgicznym i pełnym wzruszeń spotkaniem z historią Pani Jazłowieckiej, która jest Matką, Panią i Królową domu szymanowskiego i całego zgromadzenia niepokalańskiego. 

Skomentuj jako pierwszy(a)

Nasz facebook

Nasze wpisy i informacje publikujemy na Facebooku. Zobacz, polub nasz profil. Śledź to, czym zajmują sie Twoje dzieci. Powiedz o nas innym i polecaj nas! https://www.facebook.com/szymanow/

Youtube

Na naszym youtube znajdziesz kilka firmów przybliżających otoczenie naszej szkoły. Zobacz i polecaj nas swoim znajomym. Pomóżesz w rozwoju Liceum Sióstr Niepokalanek. https://www.youtube.com/Szymanow1908


  ...SZYMANÓW to kultywowane od lat tradycje, pozwalające wejść w nurt historii, która jest tu niemalże dotykalna... 

Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny powstało w 1857 roku w Rzymie. Założycielki to Józefa Karska i Marcelina Darowska.