Rekolekcje adwentowe 2019

Jeśli adwent, to oczywiściee rekolekcje adwentowe. odbyły się one na początku adwentowego oczekiwania, w dniach 4-5 grudnia 2019. Towarzyszył nam w tym czasie warszawski dominikanikanin, o. Rafał Szymko. O. Rafał OP jest duszpasterzem grupy młodzieżowej REJS.


 Podczas konferencji i pracy w grupach wspólnie z ojcem Rafałem pochylaliśmy się nad ewangeliczną historią Zacheusza. Zastanawialiśmy się nad tym, co pchnęło go do tego, że wszedł na sykomorę, by ujrzeć Jezusa.


Ojciec Rafał posługiwał również w sakremencie spowiedzi, a ponieważ kolejka nie miała końca, można wnioskować, że były to owocne spotkania z miłosierdziem. 


Nasz rekolekcyjny czas wypełniła również modlitwa przed Najświetszym Sakramentem. Podobnie jak w zeszłym roku, tę część rekolekcji animował dla nas słowem i śpiewem zespół ASM z Międzyborowa. W pięknie oświetlonej kaplicy modliłyśmy się przygotowując serca na przyjście Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia.


Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przygotować i przeżyć ten wyjątkowy czas.

Skomentuj jako pierwszy(a)

Nasz facebook

Nasze wpisy i informacje publikujemy na Facebooku. Zobacz, polub nasz profil. Śledź to, czym zajmują sie Twoje dzieci. Powiedz o nas innym i polecaj nas! https://www.facebook.com/szymanow/

Youtube

Na naszym youtube znajdziesz kilka firmów przybliżających otoczenie naszej szkoły. Zobacz i polecaj nas swoim znajomym. Pomóżesz w rozwoju Liceum Sióstr Niepokalanek. https://www.youtube.com/Szymanow1908


  ...SZYMANÓW to kultywowane od lat tradycje, pozwalające wejść w nurt historii, która jest tu niemalże dotykalna... 

Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny powstało w 1857 roku w Rzymie. Założycielki to Józefa Karska i Marcelina Darowska.