Ogólnopolska Olimpiada Retoryczna

Barbara Izdebska, uczennica klasy II, wzięła udział w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Retorycznej, którą organizowały następujące instytucje: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Wydział Filozofii, Instytut Filozofii, Katedra Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki oraz Fundacja Klasyczna Szkoła Filozofii Im. O. Jacka Woronieckiego.


W ostatnim etapie nasza finalistka wygłosiła retoryczną mowę sądową, w formie oskarżycielskiej- oskarżenie Poncjusza Piłata.


Słówko od Barbary:

"Jestem z siebie bardzo zadowolona i uważam, że dobrze poradziłam sobie z zawieszoną poprzeczką. Samo dotarcie do finału wraz z zaledwie 34 osobami spośród ponad 200 jest ogromnym osiągnięciem i pozostawiło we mnie ambitne chęci na więcej w przyszłorocznej edycji. Miałam też szansę poznać wielu młodych, mądrych mówców i posłuchać ich wypowiedzi. Mam nadzieję, że to doświadczenie pomoże mi w przyszłości, bo z retoryką spotykamy się przecież niemal wszędzie."


Gratulujemy!

Skomentuj jako pierwszy(a)

Nasz facebook

Nasze wpisy i informacje publikujemy na Facebooku. Zobacz, polub nasz profil. Śledź to, czym zajmują sie Twoje dzieci. Powiedz o nas innym i polecaj nas! https://www.facebook.com/szymanow/

Youtube

Na naszym youtube znajdziesz kilka firmów przybliżających otoczenie naszej szkoły. Zobacz i polecaj nas swoim znajomym. Pomóżesz w rozwoju Liceum Sióstr Niepokalanek. https://www.youtube.com/Szymanow1908


  ...SZYMANÓW to kultywowane od lat tradycje, pozwalające wejść w nurt historii, która jest tu niemalże dotykalna... 

Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny powstało w 1857 roku w Rzymie. Założycielki to Józefa Karska i Marcelina Darowska.