W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek FKL Ravensbrück

Przesłuchania półfinałowe X edycji konkursu „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück” – Łódź, 19 marca 2024 r.
19 marca 2024 r. w siedzibie Oddziałowego Biuro Edukacji Narodowej IPN w Łodzi odbyły się przesłuchania półfinałowe X edycji ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”.
Uczniowie szkół ponadpodstawowych recytowali fragmenty wspomnień, prozy oraz wiersze byłych więźniarek obozu koncentracyjnego KL Ravensbrück.
Decyzją jury w składzie: Katarzyna Helik  (OBEN IPN w Łodzi), Grzegorz Nawrot (OBEN IPN w Łodzi), Igor Mertyn (scenarzysta i producent filmowy) zwyciężczynią półfinału została Łucja Sendal z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Niepokalanego w Szymanowie.
Gala Finałowa konkursu odbędzie się 17 kwietnia 2024 r. w Śląskim Teatrze Impresaryjnym im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej. Nagrodą główną w konkursie dla wszystkich finalistów i ich opiekunów jest wyjazd studyjny do Miejsca Pamięci i Przestrogi Ravensbrück w Niemczech w dniach 24-27 maja 2024 r.
 Konkurs został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Skomentuj jako pierwszy(a)

Nasz facebook

Nasze wpisy i informacje publikujemy na Facebooku. Zobacz, polub nasz profil. Śledź to, czym zajmują sie Twoje dzieci. Powiedz o nas innym i polecaj nas! https://www.facebook.com/szymanow/

Youtube

Na naszym youtube znajdziesz kilka firmów przybliżających otoczenie naszej szkoły. Zobacz i polecaj nas swoim znajomym. Pomóżesz w rozwoju Liceum Sióstr Niepokalanek. https://www.youtube.com/Szymanow1908


  ...SZYMANÓW to kultywowane od lat tradycje, pozwalające wejść w nurt historii, która jest tu niemalże dotykalna... 

Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny powstało w 1857 roku w Rzymie. Założycielki to Józefa Karska i Marcelina Darowska.