Wzdychając do muz - O koncercie w liceum

W liceum w Szymanowie odbył się występ muzyczny pt. ,,Bądź moim natchnieniem". Wystąpili: Katarzyna Andruszko oraz Kamil Zięba przy akompaniamencie fortepianisty Adama Sychowskiego. Do piosenek wykonanych przez wokalistów należały m.in ,,New York" Johna Kandera, ,,Czarny Alibaba'' Bogusława Klimczuka czy ,,Siódmy rok'' Zbigniewa Krążka. Temat tego wydarzenia był ściśle związany ze zbliżającą się trzydziestą rocznicą śmierci Andrzeja Zauchy - wybitnego wokalisty jazzowo-popowego, saksofonisty i perkusisty. Podczas koncertu zostały przytoczone ciekawostki dotyczące życia artysty i jego działalności, co pozwoliło słuchaczom poznać biografię artysty.

Miłym akcentem było przypomnienie i wykonanie piosenki ze słynnej bajki ,,Gumisie''. Wokalista zaprosił publiczność do wspólnego zaśpiewania piosenki z dobranocki, po czym sam na kilka chwil zamilkł, oddając głos samodzielnie śpiewającej publiczności, którą pianista pochwalił za czyste wykonanie utworu. Był to wspaniały powrót do dzieciństwa, gdyż zapewne każdy z nas wielokrotnie słyszał tę melodię. Koncert był ciekawy również pod względem wspaniałego wokalu, a także kunsztu muzycznego. Na uwagę zasługiwała także współczesna interpretacja utworów z dawnych lat.

Pomimo że koncert był naprawdę dobry i świetnie zrealizowany, to brakowało mi w nim wykonania najbardziej popularnego przeboju Andrzeja Zauchy ,,Byłaś serca biciem'', zaś to tylko drobna uwaga, ponieważ wydarzenie to uważam za bardzo udane.

Julia Kurtyj